Menu

Akcie

FOTO >>  Polárna expedícia 2020   << FOTO

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 15.februára 2020 na turistický prechod Hybským chotárom: "Polárna expedícia"

Oficiálny začiatok podujatia je v Hybiach pred Kultúrnym domom o 9:00 hod.

Pochod môžu absolvovať všetci záujemcovia o pobyt v prírode na bežkách aj pešo dvomi trasami. Prvá trasa z Hýb hore Kokavskou cestou pod mostom pri benzinke OMV na kolibu je cca 6 km dlhá a druhá z Ondrášky hore Gerlachovom ku kolibe cca 3 km.

Ak nám počasie neumožní vhodnými snehovými podmienkami pripraviť trate na bežky, stretneme sa peši na kolibe za každého počasia.

Pri kolibe do pripravenej pokladničky účastníci môžu zaplatiť dobrovoľné vstupné.

Pre všetkých účastníkov uvaríme lohazu a punč a preto si v rámci šetrenia životného prostredia so sebou prineste misky, lyžičky a poháre.

Ďalšie informácie na č.t. 0903/641605

Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb vo februárovej prírode pod našimi Tatrami.

Organizačný výbor OZ V poHYBE

„...Slovensko, Liptov, Hybe..., kde sú Hybe? Akási liptovská stolica...“ Takto hľadala známa imperátorka v slávnom filme „Pacho, hybský zbojník“ dedinku Hybe. Po nedávnej horúcej sobote už je to jasnejšie nielen Márii Terézii, ale aj účastníkom športového podujatia Pachova cyklovačka, ktoré bolo zároveň aj prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklopohár. Akciu organizovali Občianske združenia V poHybe a Cykloparobok Východná. Podujatie sa nieslo v duchu známeho filmu Pacho, hybský zbojník, ktoré bolo doprevádzané hudbou a dialógmi zo spomínaného filmu. Trate boli pripravené pre všetky vekové kategórie, od „cyklodrobizgu poddanského“ až po najstaršieho „Matrtaja na bicykli“.

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe, UPS Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 22. júna 2019 na turistický prechod Hybským chotárom:

1. Drak sa vracia na Hybské lúky

Oficiálny začiatok podujatia je v Hybiach pred Obecným úradom o 8:30 hod. Pochod môžu absolvovať všetci záujemcovia o pobyt v prírode. Trasa z Hýb na chatu Kriváňka je 12 km dlhá - čas trvania prechodu bez odbočenia do tiesňavy cca 2:30 - 3:00 hod. Tých, ktorí si netrúfajú absolvovať celú trasu pešo môžeme vyviesť na autách tam aj späť. Pre peších ponúkame možnosť prechodu Hybickou tiesňavou (tu je ale potrebné počítať s pripravenosťou na viacnásobný prechodov cez tok Hybice). Oficiálny spoločný odchod do Hybickej tiesňavy je z parkoviska nad záchytom vody pod Kundrátovom o 10:45 hod.

Pri chate budeme kosiť lúku (pre jej rozrytie diviakmi len krovinorezmi). Ak sa bude dať, trávu roztrasieme prípadne aj obrátime a vysušíme. Kosy privezieme z OÚ a ženy - hrabáčky nech prinesú hrable pred OÚ (hrable odvezieme autami).

Všetko bude závisieť od počasia.

Pre všetkých účastníkov budeme variť guláš a preto si so sebou prineste misky a lyžičky. Na občerstvenie - pitie chystáme podávať čapovanú Kofolu a pivo. Upozorňujeme a žiadame všetkých záujemcov prechodu , aby do štvrtku 19:00 potvrdili svoju účasť, prechod tiesňavou, odvoz autom na priložený link alebo na č.t. 0903/641605. Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb v júnovej prírode pod našimi Tatrami.

>>  POTVRDENIE ÚČASTI  <<

Pachova Logo mSte fanúšikovia bicyklov, športu, prírody alebo sa jednoducho len radi hýbete? Chceli by ste spoznať kraj horného Liptova obkolesený Západnými a Nízkymi Tatrami, ktorý chráni majestátny Kriváň? V tom prípade máme niečo pre Vás. Občianske združenia V poHybe a Cykloparobok Východná, podporované obcou Hybe, spolu s ďalšími partnermi Vás pozývajú na športové a zároveň spoločenské podujatie Pachova cyklovačka, ktoré je zároveň prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklopohár.

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 26. januára 2019 na tradičný lyžiarsko - turistický prechod Hybským chotárom:

„Hybaj s nami na Bliesy“

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe znova pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 9. februára 2019 na tradičný lyžiarsko - turistický prechod Hybským chotárom:

„Hybaj s nami na Bliesy“

Občianske združenie V poHYBE a Obec Hybe pozýva všetkých aktívnych občanov Horného Liptova aj Slovenska v sobotu 3.marca 2018 na tradičný lyžiarsky prechod Hybským chotárom:

"Polárna expedícia" - Hybaj s nami na Bliesy

PODPORTE NÁS

Ak sa Vám naša činnosť páči, možete nás podporiť

Číslo účtu: 5121723507 / 0900
(Slovenská sporiteľňa , a.s.)

IBAN číslo účtu: SK5809000000005121723507

ĎAKUJEME

V poHYBE