Menu

Akcie

„...Slovensko, Liptov, Hybe..., kde sú Hybe? Akási liptovská stolica...“ Takto hľadala známa imperátorka v slávnom filme „Pacho, hybský zbojník“ dedinku Hybe. Po nedávnej horúcej sobote už je to jasnejšie nielen Márii Terézii, ale aj účastníkom športového podujatia Pachova cyklovačka, ktoré bolo zároveň aj prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklopohár. Akciu organizovali Občianske združenia V poHybe a Cykloparobok Východná. Podujatie sa nieslo v duchu známeho filmu Pacho, hybský zbojník, ktoré bolo doprevádzané hudbou a dialógmi zo spomínaného filmu. Trate boli pripravené pre všetky vekové kategórie, od „cyklodrobizgu poddanského“ až po najstaršieho „Matrtaja na bicykli“.

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe, UPS Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 22. júna 2019 na turistický prechod Hybským chotárom:

1. Drak sa vracia na Hybské lúky

Oficiálny začiatok podujatia je v Hybiach pred Obecným úradom o 8:30 hod. Pochod môžu absolvovať všetci záujemcovia o pobyt v prírode. Trasa z Hýb na chatu Kriváňka je 12 km dlhá - čas trvania prechodu bez odbočenia do tiesňavy cca 2:30 - 3:00 hod. Tých, ktorí si netrúfajú absolvovať celú trasu pešo môžeme vyviesť na autách tam aj späť. Pre peších ponúkame možnosť prechodu Hybickou tiesňavou (tu je ale potrebné počítať s pripravenosťou na viacnásobný prechodov cez tok Hybice). Oficiálny spoločný odchod do Hybickej tiesňavy je z parkoviska nad záchytom vody pod Kundrátovom o 10:45 hod.

Pri chate budeme kosiť lúku (pre jej rozrytie diviakmi len krovinorezmi). Ak sa bude dať, trávu roztrasieme prípadne aj obrátime a vysušíme. Kosy privezieme z OÚ a ženy - hrabáčky nech prinesú hrable pred OÚ (hrable odvezieme autami).

Všetko bude závisieť od počasia.

Pre všetkých účastníkov budeme variť guláš a preto si so sebou prineste misky a lyžičky. Na občerstvenie - pitie chystáme podávať čapovanú Kofolu a pivo. Upozorňujeme a žiadame všetkých záujemcov prechodu , aby do štvrtku 19:00 potvrdili svoju účasť, prechod tiesňavou, odvoz autom na priložený link alebo na č.t. 0903/641605. Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb v júnovej prírode pod našimi Tatrami.

>>  POTVRDENIE ÚČASTI  <<

Pachova Logo mSte fanúšikovia bicyklov, športu, prírody alebo sa jednoducho len radi hýbete? Chceli by ste spoznať kraj horného Liptova obkolesený Západnými a Nízkymi Tatrami, ktorý chráni majestátny Kriváň? V tom prípade máme niečo pre Vás. Občianske združenia V poHybe a Cykloparobok Východná, podporované obcou Hybe, spolu s ďalšími partnermi Vás pozývajú na športové a zároveň spoločenské podujatie Pachova cyklovačka, ktoré je zároveň prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklopohár.

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe znova pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 9. februára 2019 na tradičný lyžiarsko - turistický prechod Hybským chotárom:

„Hybaj s nami na Bliesy“

Občianske združenie V poHYBE a Obec Hybe pozýva všetkých aktívnych občanov Horného Liptova aj Slovenska v sobotu 3.marca 2018 na tradičný lyžiarsky prechod Hybským chotárom:

"Polárna expedícia" - Hybaj s nami na Bliesy

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 26. januára 2019 na tradičný lyžiarsko - turistický prechod Hybským chotárom:

„Hybaj s nami na Bliesy“

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s Obecným úradom v Hybiach pozýva všetkých aktívnych občanov Horného Liptova aj Slovenska v sobotu 14. januára 2017 na tradičný lyžiarsky prechod Hybským chotárom:

„Polárna expedícia“ - Hybaj s nami na Bliesy

Oficiálny zahájenie podujatia je na začiatku Hýb o 10:00 hod (na miestnej komunikácii vedúcej ku ČOV, na ktorej je možné parkovanie osobných áut)

Účasť na zahájení nie je nutná, môžete prísť v rôznom čase na začiatok prechodu aj do cieľa najneskôr však do 14:00.

Prechod je možné absolvovať na lyžiach, alebo pešo:

1. Pre peších je pripravená kratšia 2,5 km trasa na Ondráške z pod diaľničného mosta vľavo cez Gerlachovo na Bliesy.
Prosíme všetkých peších, aby neprechádzali po upravenej lyžiarskej trati!

2. Prechod lyžiarov je dlhý 8 km s možnosťou skrátenia trasy pre menej zdatných. Prechádza Hodinárkou, Brezím, Vlčou jamou, cez Studnice na Bliesy

Na konci prechodu bude pre účastníkov prechodu pripravené občerstvenie: Hybská lohaza, čaj, punč a iné.

 

Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb v zasneženej prírode pod našimi Tatrami.

PODPORTE NÁS

Ak sa Vám naša činnosť páči, možete nás podporiť

Číslo účtu: 5121723507 / 0900
(Slovenská sporiteľňa , a.s.)

IBAN číslo účtu: SK5809000000005121723507

ĎAKUJEME

V poHYBE