Menu

Pachova Logo mSte fanúšikovia bicyklov, športu, prírody alebo sa jednoducho len radi hýbete? Chceli by ste spoznať kraj horného Liptova obkolesený Západnými a Nízkymi Tatrami, ktorý chráni majestátny Kriváň? V tom prípade máme niečo pre Vás. Občianske združenia V poHybe a Cykloparobok Východná, podporované obcou Hybe, spolu s ďalšími partnermi Vás pozývajú na športové a zároveň spoločenské podujatie Pachova cyklovačka, ktoré je zároveň prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklopohár.

Podujatie sa bude niesť v duchu známeho filmu Pacho hybský zbojník. Pre všetkých - od najmladšieho „cyklopacha“ až po najstaršieho „Matrtaja na bicykli“ - bude pripravená „lopota na pánskom“. Mladšie deti sa zapotia na trati ...Lindaj, lindaj..., staršie deti a rekreační „nevoľníci“ budú „robotovať“ na trati ...Daj sem bičík..., na ktorej budú zároveň osadené tabuľky s názvami časti chotára. Aj takouto náučnou formou chceme priviesť ľudí, najmä domácich hybenov, k spoznávaniu „otcovskej hrude“. No a pre najvýkonnejšiu „cyklobedač“ je pripravených ...1300 hrmených..., nad ktorými budú za každým sihliakom striehnuť „ pandúri s oné, ľaľa ......“. Zdravie „poddaných grófa Erdődyho“ ochráni junácka družina záchranárov a v prípade nejakej nevoľnosti vypomôžu hádam aj s nejakou „frndžalicou“.

„Na pánskom“ sa stretneme v bežeckom areáli TJ Tatran Hybe v sobotu 15.6.2019 o 8.00 hodine, kedy sa bude ešte dať „zverbovať na roboty“. Približne o 10.00 hlavný pandúr Gejza – Jano z Východnej – úderom bičíka pošle potiť krv a pot prvú „čvargu zbojnícku“, aby okúsila tvrdosť „Pachovho chotára“. Za nimi bude gumy drať „drobizg poddanský“ na trati ...Lindaj, lindaj... a až potom začnú aj zvyšní nevoľníci na ceste ...Daj sem bičík... „hľadať ten velikánsky plot na konci sveta“.

Dukáty a pánsky majetok si môžu takto nazbíjať nielen najrýchlejší poddaní, ale aj tí šťastnejší z registrovaných nevoľníkov. Po „robotovaní“ bude hodovanie po pánsky. Drobizg si môže vyskúšať „hasenie horiaceho Erdődyho zámku“ (na terče) a ostatní sa môžu do sýtosti vynadívať na pohyblivé obrázky hlavného vozotaja zo stajne „Tátošom po Slovensku“ Maja Illešíka z Okoličného. Tí odvážnejší, môžu opáčiť jazdu na jeho e-tátošoch a jeden z registrovaného drobizgu si aj jedného malého tátošíka odnesie do svojej chatrče. Všeličo sa udeje v ten deň, pre všetkých zbojníkov, pandúrov, poddaných ako aj chamrať a aj urodzených pánov a ich krásne paničky - všetkých Vás, prepytujem, srdečne pozývame.
„Stará mať spomínali“ .... že ďalšie informácie o pretekoch, dĺžke tratí, kategóriách a „veľkom plote na konci sveta“ nájdete na FB stránkach a na oficiálnej stránke:

*** PLAGÁT  ***  PROPOZÍCIE a REGISTRÁCIA ***

https://www.facebook.com/CvykloPohar/

https://www.cvyklo.sk

Heslo podujatia: „Na kone! - Nemáme. - Tak bicyklujme!“

Autor: Jano Žiška alias Pacho od Štendrov z Hýb

PODPORTE NÁS

Ak sa Vám naša činnosť páči, možete nás podporiť

Číslo účtu: 5121723507 / 0900
(Slovenská sporiteľňa , a.s.)

IBAN číslo účtu: SK5809000000005121723507

ĎAKUJEME

V poHYBE