1. Drak sa vracia na Hybské lúky

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe, UPS Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 22. júna 2019 na turistický prechod Hybským chotárom:

1. Drak sa vracia na Hybské lúky

Oficiálny začiatok podujatia je v Hybiach pred Obecným úradom o 8:30 hod. Pochod môžu absolvovať všetci záujemcovia o pobyt v prírode. Trasa z Hýb na chatu Kriváňka je 12 km dlhá – čas trvania prechodu bez odbočenia do tiesňavy cca 2:30 – 3:00 hod. Tých, ktorí si netrúfajú absolvovať celú trasu pešo môžeme vyviesť na autách tam aj späť. Pre peších ponúkame možnosť prechodu Hybickou tiesňavou (tu je ale potrebné počítať s pripravenosťou na viacnásobný prechodov cez tok Hybice). Oficiálny spoločný odchod do Hybickej tiesňavy je z parkoviska nad záchytom vody pod Kundrátovom o 10:45 hod.

Pri chate budeme kosiť lúku (pre jej rozrytie diviakmi len krovinorezmi). Ak sa bude dať, trávu roztrasieme prípadne aj obrátime a vysušíme. Kosy privezieme z OÚ a ženy – hrabáčky nech prinesú hrable pred OÚ (hrable odvezieme autami).

Všetko bude závisieť od počasia.

Pre všetkých účastníkov budeme variť guláš a preto si so sebou prineste misky a lyžičky. Na občerstvenie – pitie chystáme podávať čapovanú Kofolu a pivo. Upozorňujeme a žiadame všetkých záujemcov prechodu , aby do štvrtku 19:00 potvrdili svoju účasť, prechod tiesňavou, odvoz autom na priložený link alebo na č.t. 0903/641605. Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb v júnovej prírode pod našimi Tatrami.

>>  POTVRDENIE ÚČASTI  <<