2. ročník PACHOVEJ CYKLOVAČKY

Ste fanúšikovia bicyklov, športu, prírody alebo sa jednoducho len radi hýbete? Chceli by ste spoznať kraj horného Liptova obkolesený Západnými a Nízkymi Tatrami, ktorý chráni majestátny Kriváň? V tom prípade máme niečo pre Vás. Občianske združenie V POHYBE v spolupráci s obcou Hybe a ďalšími partnermi Vás pozývajú na športové a zároveň spoločenské podujatie Pachova cyklovačka, ktoré je zároveň prvým kolom liptovského pohára MTB série Liptova pod názvom Cvyklo Pohár 2022.

„Na panskom“ sa stretneme v Areáli bežeckého lyžovania TJ Tatran Hybe v sobotu 18.6.2022 o 8:00 hodine, kedy sa bude ešte dať „zverbovať na roboty“. Približne o 10:00 hod. hlavný pandúr Gejza úderom bičíka pošle potiť krv a pot „čvargu zbojnícku“, aby okúsila tvrdosť „Pachovho chotára“.

Dukáty a panský majetok si môžu takto nazbíjať nielen najrýchlejší poddaní, ale aj tí šťastnejší z registrovaných nevoľníkov. Po „robotovaní“ bude hodovanie po pánsky. Všeličo sa udeje v ten deň, pre všetkých zbojníkov, pandúrov, poddaných ako aj chamrať a aj urodzených pánov a ich krásne paničky – všetkých Vás, prepytujem, srdečne pozývame.

„Stará mať spomínali“ …. že ďalšie informácie o pretekoch, dĺžke tratí, kategóriách a „veľkom plote na konci sveta“ nájdete na nasledujúcich odkazoch :

Pachova cyklovačka 2022 – Plagát

Pachova cyklovačka 2022 – Propozície

Pachova cyklovačka 2022 – ONLINE Registrácia

https://www.facebook.com/CvykloPohar/

https://www.cvyklo.sk

Heslo podujatia: „Na kone! – Nemáme. – Tak bicyklujme!“

Autor: Jano Žiška alias Pacho od Štendrov z Hýb