Polárna expedícia – Hybaj s nami na Bliesy 2019 II

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe znova pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 9. februára 2019 na tradičný lyžiarsko – turistický prechod Hybským chotárom:

„Hybaj s nami na Bliesy“

Oficiálny začiatok podujatia je na začiatku Hýb o 10:00 hod – na miestnej komunikácii vedúcej ku ČOV. Parkovanie osobných áut bude zabezpečené na dolnej terase futbalového ihriska. Môžete prísť v rôznom čase najneskôr však s príchodom do cieľa o 14:00 hod. Pohodlné prejdenie trasy trvá cca 1:30 hod.

Prechod je možné absolvovať na lyžiach, alebo pešo:

1. Prechod pre lyžiarov je dlhý 7,5 km tam a 7,5 km späť s možnosťou skrátenia trasy cca o 1,5 km (3 km) pre menej zdatných. Trasa vedie, Pod Brezím, Brezím, Vlčou jamou, cez Bliesy, Studnice na vrch Gerlachovo ku kolibe.

2. Pre peších je pripravená kratšia 5 km trasa z Ondrášky, z pod diaľničného mosta vľavo hore Gerlachovom na Bliesy. Prosíme všetkých peších, aby neprechádzali po upravenej lyžiarskej trati!

Pri kolibe budú pre účastníkov usporiadame nenáročné súťaže do ktorých sa budú môcť všetci zapojiť. O občerstvenie bude postarané (klobása, párky, čaj, punč). Žiadame Vás v záujme zníženia produkcie plastových odpadov si so sebou prinesť poháre.

Všetkých záujemcov prechodu však žiadame, aby do piatku (8.2.2019) 12:00 potvrdili svoju účasť na registračnom linku pod článkom alebo na č.t. 0903 641 605.

Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb v zasneženej, prírode pod našimi Tatrami.

REGISTRÁCIA na Polárnu expedíciu 2019 II – STOP

 Orientačná mapa (obsahuje miesto na parkovanie, miesto štartu, profil trate) : MAPA