Polárna expedícia – Hybaj s nami na Bliesy 2019

Občianske združenie V poHYBE v spolupráci s obcou Hybe a RD Hybe pozýva všetkých aktívnych spoluobčanov v sobotu 26. januára 2019 na tradičný lyžiarsko – turistický prechod Hybským chotárom:

„Hybaj s nami na Bliesy“

 

Oficiálny začiatok podujatia je na začiatku Hýb o 10:00 hod – na miestnej komunikácii vedúcej ku ČOV. Parkovanie osobných áut bude zabezpečené na dolnej terase futbalového ihriska. Môžete prísť v rôznom čase najneskôr však s príchodom do cieľa o 14:00 hod. Pohodlné prejdenie trasy trvá cca 1:30 hod.

Prechod je možné absolvovať na lyžiach, alebo pešo:

1. Prechod pre lyžiarov je dlhý 7,5 km tam a 7,5 km späť s možnosťou skrátenia trasy cca o 1,5 km (3 km) pre menej zdatných. Trasa vedie, Pod Brezím, Brezím, Vlčou jamou, cez Bliesy, Studnice na vrch Gerlachovo ku kolibe.

2. Pre peších je pripravená kratšia 4 km trasa od „Čerpacej stanice OMV – sever“, cez Bliesy na vrch Gerlachovo ku kolibe. Prosíme všetkých peších, aby neprechádzali po upravenej lyžiarskej trati!

Pri kolibe budú pre účastníkov usporiadame nenáročné súťaže do ktorých sa budú môcť všetci zapojiť. Tiež bude postarané o občerstvenie : tradičná hybská lohaza, čaj, punč. Žiadame Vás v záujme zníženia produkcie plastových odpadov si so sebou prinesť misky, lyžice a poháre.

Všetkých záujemcov prechodu však žiadame, aby do piatku (25.1.2019) 12:00 potvrdili svoju účasť na registračnom linku pod článkom alebo na č.t. 0903 641 605.

Spoločne s vami sa tešíme na aktívny pohyb v zasneženej, prírode pod našimi Tatrami.

REGISTRÁCIA na Polárnu expedíciu 2019 – ZASTAVENÁ

 Orientačná mapa (obsahuje miesto na parkovanie, miesto štartu, profil trate) : MAPA